Vi har bullat upp med cirka 75 inspirationsseminarier inom olika områden under fredagen. Varje seminarium ges bara en gång, så för att inte missa det du tycker är mest spännande kolla in hela programmet.
Seminarieschemat är upplagt så att det ska finnas möjlighet att höra flera seminarier inom samma ämnesområde. Är du intresserad av energi inleder du förslagsvis med näringsdepartementets föreläsning och därefter svänger du in på seminariet om vindenergi. Sedan följer ett seminarium om vattenenergi och sist kan du lära dig mer om syntetdiesel på Edwin Krzesinskis seminarium.
Alla seminarier är på 30 minuter och de är tänkta som inspirationsseminarier. Några seminarier har ännu inte fått en beskrivning. De kommer inom kort.
Ett hett tips är att skriva ut pdf-filen för att få överblick.
Välkommna till inressanta föreläsningar och diskussioner!



