Hela Sverige

Kontaktuppgifter och Styrelse

Styrelsemöte Halland

Styrelsen i Halland. – Här hittar du kontaktuppgifter till oss

E-post:  Halland@helasverige.se
Org nr: 849000-9274
Bankgiro: 543-5896

STYRELSEN

Susanne Thorsson – Ordförande
Hakestad 130, 311 61 Ullared
072-522 33 73,
susanne.thorsson@falkenberg.se

– Falkenberg –

Sara Ljungström – Ledamot, redaktör Nyhetsbladet, media ansvarig
Sjöholmen 103, 311 51 Ätran
070-283 73 87
ljungstrom.sjoholmen@gmail.com

Sven Karlsson – Representant Hembygdsrörelsen
Hansabo, Askome, 310 58 Vessigebro
070-518 60 80
sven.hansabo@gmail.com

Emma Svensson – Ledamot
Hönryds Gård 106, 311 90 Morup
070-550 83 83
emma@meter.se

– Varberg –

Sven-Anders Svensson – Adjungerad ledamot, kassör, ledamot i valberedningen
Munkaskog 1 432 76 Tvååker

070-551 70 20
sven-anders.Svensson@lluh.se

Karin Larsson – Representant LRF
Lingomev. 9
432 65 Väröbacka
073-427 77 37
Karinlingome@gmail.com

Elisabeth Otterdahl – Ledamot
Valinge Olofstorp 53
432 92 Varberg
070-712 80 45
elisabeth.otterdahl@outlook.com

Katarina Sundvall – Ledamot
Ryssdalsv. 2,
432 77 Tvååker
070-544 50 28
katarina.sundvall.ks@gmail.com

Gerda Dufwa –  Ledamot valberedning
Gunnarsjö Flahult 31, 519 93 Kungsäter
070-251 49 46
gunatita@hotmail.com

Helén Andersson – Ledamot valberedning
Gårdakrik, Grimmared 232, 432 68 Veddige
070-830 13 91
helen@helenandersson.se

– Halmstad –

Göran Nilsson – vice ordförande
Kyrkv. 41
302 65 Halmstad
073-908 99 40
goran@halmstad.biz

Lars Davidsson – Ledamot
Mahultsvägen
313 96 Simlångsdalen
073-097 04 08
huleberg.ld@gmail.com

Oskar Gybäck – Ledamot
Hjälmsryd 157
313 97 Simlångsdalen
076-763 13 90
oskar.gyback@hotmail.se

Lennart Eriksson – Sammankallande valberedning
Åsgränd 10

305 78 Kvibille
070-870 46 51
lekonsult@telia.com

 

– Laholm –

Lars Lindström – Sekreterare
Östra Häradsv. 11
312 51 Knäred
070-331 10 50
Lindstrom.larseman@gmail.com

Linn Persson – Ledamot
Storgatan 9A
312 30 Laholm
073-o35 09 98
l_97linn@hotmail.com

-Hylte-

Susanne Källén – Ledamot
Knallhult, Tångarna
313 97 Simlångsdalen
070-297 73 92
pensionat@sagknorren.se

Evy Johansson – Representant Hembygdsrörelsen
Glöshult 302
314 96 Torup
070-366 61 67
evy_brannarp@hotmail.com

– Adjungerad till styrelsen –

Bo Persson – Mikrofonden Halland
Stargränd 3, 313 00 Oskarström
070-675 24 50
bog.persson42@outlook.com